איך הגדרת ערכי ליבה יכולה לשנות את חייך ואיך תוכלי לעשות זאת

איך הגדרת ערכי ליבה יכולה לשנות את חייך ואיך תוכלי לעשות זאת

כדי להתחיל לחיות חיים מכווני מטרה, את קודם כל צריכה להכיר את עצמך ולדעת מה חשוב לך בחיים. אני יודעת שזה נשמע מרגש ושאת מתה כבר לעשות את השינוי, אבל יש כמה פרמטרים שחשוב להתייחס אליהם בתכנון החיים האידיאליים עבורך (שעליהם אכתוב בהמשך) ולכן כדאי שנתחיל מהשלב הראשוני, והוא הגדרת ערכי ליבה אישיים.

בפוסט הבא אני עומדת לשתף אותך איך תוכלי להפוך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך דרך הגדרת ערכי ליבה אישיים, שיבנו את הבסיס לחיים אותם את רוצה ליצור.

בונוס: עיצבתי בשבילך דפי עזר אותם תוכלי להוריד במתנה ולמלא תוך כדי קריאת המדריך. תמצאי אותם בהמשך הפוסט.למה חשוב להגדיר ערכים אישיים?

אם אני מסתכלת אחורנית על החיים שלי, יש לא מעט החלטות שאני בטוחה שאם לא הייתי לוקחת אותן, יכולתי לחסוך לעצמי המון זמן, תסכול, אנרגיה וכסף.

נורא רציתי להגשים את עצמי אבל לא ידעתי מה זה בדיוק הדבר הזה שרציתי להגשים, איזה בן אדם רציתי להיות ולא לקחתי את הזמן להבין איך רציתי שהחיים שלי יראו. מרוב שלא הייתי מודעת לרצונות האמיתיים שלי, הגעתי למצב שהשקעתי את כל האנרגיה והזמן שלי על פעולות שבסופו של דבר הובילו אותי לקריסה נפשית (הסיפור המלא פה).

היה לי ברור שאני זאת שאחראית לחיים שלי ובסופו של דבר החלטתי שאני עוצרת הכל ומפסיקה לקחת פרויקטים חדשים, מה שאומר שלקחתי החלטה לחיות תקופה לא מבוטלת ללא הכנסה ומבינה מה הוא השינוי אני צריכה לעשות בחיים שלי כדי לצאת מהלופ שחייתי בו.

קראתי המון על התפתחות והגשמה עצמית, ראיתי סרטונים וטרפתי בלוגים בנושא. תוך כדי שנתקלתי בגישה של חיים מכווני מטרה, הגעתי להבנה שכדי לחסוך את האנרגיות, הזמן והתסכול שחוויתי ולהתחיל לממש את הפוטנציאל שלי בחיים, אני קודם כל צריכה לעשות היכרות עמוקה עם עצמי ולהגדיר ערכי ליבה שיכוונו אותי למקום שבו אני שואפת להיות בכל התחומים בחיי. וזה מה שעשיתי.קופצת מאושר על רקע מגדל אור בפורטוגל - The Glow Getter
ערכי הליבה יהיו המגדל אור שיראה לך מה הדרך הנכונה בשבילך בחיים.


מה הם ערכי ליבה אישיים ואיך הם יעזרו לך לממש את הפוטנציאל שלך 

קורה לך לפעמים שאת מתקשה לסיים משימות מסוימות, סובלת וממורמרת בעבודה או מרגישה בחוסר נוחות בתוך מערכת יחסים עם אדם כלשהו שנמצא בחיים שלך?

אם את מלמלת "כן" על אחת מהאפשרויות האלו, כנראה שההחלטות שאת לוקחת לא מתואמות עם ערכי הליבה שלך. היי… אל תרגישי רע, בואי נבין יחד איך תוכלי לשנות את זה!

אז – ערכי ליבה.

בקצרה: ערכי ליבה הם הדברים החשובים ביותר לך.

בארוכה: ערכי ליבה הם הדברים שמתדלקים את מקור המוטיבציה שלך, מניעים אותך קדימה, נותנים לך ביטחון ומסמנים לך שהחיים מתקדמים אצלך בדרך הנכונה. כשתהי מודעת לערכי הליבה שלך, תוכלי בקלות להחליט החלטות חשובות (וגם פחות חשובות) בנושאים שונים בחייך כמו מי יהיו האנשים שיקיפו אותך, הדרך שבה תשקיעי את הזמן שלך, הקריירה שתבחרי, איפה תגורי ועד לסוג הנעליים שתנעלי ועוד.

לדוגמה, ערכי הליבה שהגדרתי כבסיס לחיות על פיהם אחרי המשבר שחוויתי היו: הרפתקנות, השפעה, אהבה, צמיחה, למידה, יצירה, אומץ, רווחה נפשית (well-being) ועבודה קשה.

היום, שנה + אחרי, אני יכולה לספר לך שעשיתי התקדמות יפה מאוד מהמקום שבו הייתי, לעומת איפה שאני נמצאת היום בעזרת הערכים שהגדרתי לעצמי לחיות על פיהם ולמרות זאת – חלקם כבר הספיקו להשתנות ובמקומם הגדרתי ערכי ליבה אחרים. כמו שהחיים מלאי תהפוכות ומשתנים בכל רגע, כך גם ערכי הליבה שלך יכולים להשתנות עם הזמן וזה בסדר גמור!

אני מאמינה שכל אדם נולד עם מטרה מסויימת. כולנו מוכשרים ומיוחדים בדרכנו, לכל אחד מאיתנו יש דעות ורצונות משלו, סט כישורים, איכויות ו"מתנות" שונות שאותם נועדנו לממש כדי לעזור לאחרים ולתת ערך משמעותי בעולם.

ככל שתכירי את עצמך לעומק ותדעי מה הן ה"מתנות" האלו שקיבלת מהיקום, אלו שהופכות אותך להיות מי שאת, הביטחון העצמי שלך יתחזק והוא יתן לך את הכוח בכל יום להמשיך בדרך שלך ולחיות את החיים האידיאליים בעינייך מבלי לדפוק חשבון לאף אחד אחר. יס גירל!5 צעדים להגדרת ערכי ליבה אישיים שיתמכו בחיים האידאליים בשבילך

במהלך התחקיר שעשיתי כשכתבתי את הפוסט הזה, נחשפתי למספר דרכים שונות למציאה והגדרת ערכי ליבה אישיים. החלטתי לשתף איתך את הדרך שבה אני השתמשתי כשאני עשיתי את התהליך להגדרת ערכי הליבה שלי, כי…זה עבד לי יופי. 😉

בסוף התהליך תקבלי נקודת מבט חדשה על התקופה האחרונה בחייך ותהי מודעת לאירועים המשמעותיים שחווית, שגרמו לך להרגיש טוב עם עצמך וההפך.

תגלי מה הם 5 ערכי הליבה האישיים שלך כרגע (זכרי, הם משתנים עם הזמן) שעומדים מאחורי האירועים האלו ואולי תקבלי מושג למה הם כל כך משמעותיים בעינייך. בעתיד, תדעי אילו החלטות תוכלי לקחת שיזמינו אירועים נוספים כאלו לחייך ויגרמו לך להרגיש בשיא ומאילו עלייך להימנע, ובסופו של דבר תדעי לקחת החלטות במהירות לפי מה שחשוב לך באמת בחיים.

נשמע טוב? מעולה. בואי נתחיל!הכנתי לך דפי עזר להדפסה כולל רשימת ערכים מלאה שילוו אותך בתהליך הזה.
הורידי אותם מתנה דרך הטופס מטה!

הורידי עכשיו את דפי העזר להגדרת ערכי ליבה מתנה

הצטרפי לניוז לטר של The Glow Getter דרך התיבה מטה
והקובץ יפתח ישירות אצלך במחשב. 1. מצאי זמן פנוי ומקום שקט לחשוב בו
  הגדרת ערכי ליבה אישיים הוא תהליך אינטואיטיבי, דורש חשיבה והרהור ויכול לקחת זמן. הקדישי לו את הזמן הראוי לו, הכיני לך משהו טעים לשתות ושבי במקום שקט לבצע אותו. אני רוצה שתדעי שאין כאן נכון או לא נכון וחשוב שתהיי כנה עם עצמך. אם את כבר זורמת על זה, אז למה שלא תעשי את זה כמו שצריך?


 2. עשי הערכת מצב והסתכלי על התקופה האחרונה בחייך
  כדי להגדיר את ערכי הליבה שלך אני רוצה שתפתחי את היומן שלך מהשנה – שנתיים האחרונות. שימי לב לאירועים החיוביים המשמעותיים שקרו בחייך וגרמו לך להרגיש בהיי מטורף, גאה, מלאת מוטיבציה ומוגשמת. מנגד, התייחסי גם לרגעים המשמעותיים הפחות זוהרים שחווית, בהם הרגשת מתוסכלת, עצובה, מותשת, כועסת וכו'. הם חשובים באותה מידה.

  אני רוצה שתעברי יום יום ביומן והסתכלי מה עשית, עם מי נפגשת, מה למדת, איזה משימות הצבת לעצמך ובסוף לא השלמת (או כאלו שטרפת בקלות). חשבי אילו מהאירועים האלו משמעותיים בעינייך וגרמו לך להרגיש בשיא שלך ואילו מהם גרמו לך להרגיש כמו כישלון מוחלט וכתבי אותם בדף העזר.


 3. מה משותף לאירועים האלה?
  אחרי שסיימת לעבור על היומן שלך מהשנתיים האחרונות (כל הכבוד! הרבצת עבודה!), אני רוצה שתסתכלי על הרשימות ותנסי לחשוב מה משותף לאירועים שכתבת.

  אולי כתבת מספר אירועים חיוביים הקשורים להתנדבות שיצא לך לעשות במהלך התקופה, המתקשרים לאמפתיה או עזרה לזולת? אולי ציינת מקרים בהם פיתחת תחביבים שונים המתקשרים להנאה וזמן פנוי?

  או שברשימה של האירועים השליליים כתבת מספר מקרים שקשורים לבן אדם מסוים בחיים שלך, שמרמזים על רצון אמיתי בחברות ונאמנות?

  חפשי מה משותף לאירועים שנתפסים בעינייך כחיוביים וכנ"ל לגבי השליליים וכתבי אותם בדף העזר.

  מזל טוב! התחלת לקבל כיוון לא רע בכלל  על ערכי הליבה שלך 😉


 4. בחרי את הערכים שאת מתחברת אליהם
  עברי על רשימת ערכי הליבה האישיים המצורפים לדף העזר וסמני את הערכים שאת מזדהה איתם כיום (ולא את אלו שאת רוצה לסגל), שמתקשרים לאירועים שכתבת קודם לכן .


 5. סנני לטופ 5
  בחרי את 5 ערכי הליבה שאת הכי שלמה איתם, חשבי טוב על הערכים שאת בוחרת וכתבי אותם בדף העזר לפי סדר החשיבות שלהם בעינייך.


וזהו! יש לך את זה.איך תשתמשי בערכי הליבה שלך ליצירת שינוי משמעותי בחייך


עכשיו כשאת יודעת מהם הערכים שטמונים אי שם בתוכך והופכים אותך לקסם שאת, אני מזמינה אותך לכתוב בדף העזר רשימה של פעולות (או התנהגויות) שיביאו לידי ביטוי את ערכי הליבה שבחרת, ביום יום שלך. מבינה מה עשינו כאן? 😉

לדוגמה, כשאני עשיתי את התהליך הזה, אחד מערכי הליבה שהגדרתי הוא התפתחות. הפעולות שכתבתי כמטרה להעצמת הערך הזה בחיי, הם תרגול מדיטציה והוכרת תודה בכל יום, קריאת ספרים ושמתי לעצמי מטרה לקחת קורס שיעניין אותי.

כך בעצם סיגלתי פעולות והתנהגויות יום יומיות בחיי שגרמו לי להרגיש מוגשמת ושמחה.צאי לדרך (הנכונה לך)

לחיות חיים מכווני מטרה, שבהם תבצעי פעולות יום יומיות על בסיס הרצונות הכי עמוקים שלך (שהם בעצם ערכי הליבה שלך, זוכרת?) זאת גישה בלתי פוסקת לחיים וחשוב שתשמרי אותה. העיקרון המרכזי של ערכי ליבה אישיים הוא לחיות את החיים כלפי חוץ, בהתאמה למה שאנחנו באמת רוצים עמוק בפנים.

עכשיו כשאת מצויידת בערכים שמגדירים אותך, הם ידריכו ויעזרו לך לתכנן את החיים הכי טובים בשבילך. השינו לא יקרה ברגע, ויכול להיות שתגיעי לתובנות שבפועל יקח לך זמן ליישם ואין עם זה שום בעיה.

אני יודעת שאת ממש עסוקה ושאין לך דקה לנשום, אבל השתדלי לשלב באופן קבוע את הפעילויות שמבטאות את ערכי הליבה בלו"ז שלך. שימי את עצמך בראש סדר העדיפויות ותזכרי שרק את אחראית לאושר שלך ולאיך שהחיים שלך יראו!מגדל אור בפורטוגל - The Glow Getter
המטרה היא לחיות את החיים כלפי חוץ, בהתאמה למה שאנחנו באמת רוצים עמוק בפנים.


אם פעלת לפי המדריך שלי, אשמח לשמוע מה דעתך עליו, האם הוא עזר לך ומהם ערכי הליבה שלך? 

מהן הפעולות החדשות שהתווספו ליומן שלך, שיגרמו לך להרגיש בטופ?

אם יש לך חברה שאת יודעת שתוכל ליהנות מהפוסט הזה, אשמח שתשלחי לה לינק דרך כפתורי השיתוף כאן למטה!גילוי מוצלח,
ליאור.

שתפי את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. וואו, איזה פוסט מעורר השראה ומחשבה.
  יופי של מדריך, אני בהחלט gכשיו בשלב ההגדרה- בזכותך.
  שולחת לחברות שייהנו מהפוסט הזה כמוני!
  תודה <3

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *