הצבת מטרות ותכנון שנה – עשי זאת לייק א בוס!

הצבת מטרות ותכנון שנה – עשי זאת לייק א בוס!

בכל סוף שנה אני מתמלאת התרגשות לקראת השנה החדשה שאוטוטו עומדת להתחיל. אני כל כך אוהבת את המחשבה שבלעשות "ריסטארט" לחיים שלי ואת המוטיבציה שממלאה אותי בכל פעם שאני יושבת למלאכת הצבת מטרות ותכנון שנה חדשה. יש משהו מאוד מיוחד בעיני בתקופה הזו, ובכל שנה אני אוהבת לעשות כמה פעולות פשוטות שעוזרות לי להביט על השנה שחלפה, על ההישגים והניצחונות שלי, להתפקס לקראת השנה החדשה ולהציב מטרות חדשות.

אז נכון, 2020 הייתה שנה הזיה, אבל בכל זאת הצלחתי להשיג כמעט את כל המטרות שרציתי להשיג בשנה שעברה. הזוי עוד יותר?? לא ממש! 

בפוסט הבא אני הולכת ללוות אותך בכל השלבים להצבת מטרות ותכנון שנת 2021 בצורה הטובה ביותר, שגם יעזרו לך להשיג אותן. לחיי השנה הכי טובה שהולכת להיות לך אבר!צפה על פני מים צלולים - הצבת מטרות ותכנון שנת 2021 | The Glow Getter
2021, האם נזכה לבקר בחופים לבנים ולצוף במים שקופים? מה אומרת?


מכירה את זה שבתחילת שנה את פותחת מחברת טרייה עם מוטיבציית שיא, יושבת לכתוב רשימת מטרות חלומית עם מיליון סעיפים וכל מיני משפטי השראה חמודים, סוגרת, שמה את המחברת במקום ו… שם נגמרת מערכת היחסים ביניכן? אז לא עוד גברת. השנה הגיע הזמן לעשות את זה כמו שצריך!

כמו שאמרתי, יש כמה שלבים שאני אוהבת לעשות לקראת תחילתה של שנה חדשה שעוזרים לי להתפקס לגבי הרצונות שלי. בעזרת השלבים האלו אני מציבה מטרות שיקדמו אותי למקום בו אני רוצה להיות בחיים, מתכננת ומתזתמנת את הפעולות להשגתן ואפילו מצליחה לתחזק את רמת המוטיבציה שלי לפעול לאורך כל השנה.


אז…שנתחיל?כתיבת חזון אישי

בשלב הראשון בהצבת מטרות ותכנון שנה חדשה (או כדי לעשות "ריסטארט" בחייך), חשוב שתדעי מהי המציאות שאת רוצה להחיל בחייך ומה הכיוון הנכון עבורך. כדי לעשות את זה תצטרכי להקדיש שעה אחת מזמנך, להתיישב במקום נעים ומאפשר עם משקה מפנק ולכתוב את החזון האישי שלך.

חזון אישי הוא השקפה כתובה ומפורטת של החיים האידיאליים שהיית רוצה לחיות בעוד 5 שנים מהיום. ככל שיהיה מפורט, מוחשי ושאפתני יותר (במידה הגיונית, כן?), הוא ילהיב אותך ויתן לך את הדרייב לפעול ולהשיג את המציאות שאת רוצה.בקרוב יעלה מדריך מפורט לבלוג שלי שבו אלמד אותך איך תוכלי לכתוב את החזון האישי לחיים האידאליים עבורך, ואני ממש ממליצה להישאר מעודכנת בתוכן החדש שעולה לבלוג!הירשמי עכשיו לניוזלטר של The Glow Getter

ותהי הראשונה לקבל תוכן חדש ישירות למייל שלך!


הצבת מטרות

השלב הבא בהצבת מטרות ותכנון שנה הוא לעשות רשימה של מטרות וחלומות שתרצי להשיג השנה, שיתמכו בהשגת החזון האישי שלך בטווח הארוך. שימי לב שהרשימה שלך ריאליסטית, לא מפוצצת מידי וברת השגה בטווח זמן הגיוני של 12 החודשים הקרובים ואל תשכחי להכניס אליה גם חוויות וזיכרונות שתרצי לחוות השנה!

אני אוהבת לכתוב את המטרות שלי בנקודות ולתאר איך אני מרגישה כשכבר השגתי אותן. זה נותן לי הרגשה טובה, מוחשית ומוטיבציה לפעול.

הנה דוגמה אחת מתוך רשימת המטרות שכתבתי לעצמי לשנה הזו: אני מצליחה לשלב בהצלחה את האימהות הטרייה, תפעול העסק ויצירת תוכן לבלוג ולרשתות החברתיות, הכל בעזרת תכנון זמן נכון וכמובן עזרה מעומר והסבתות. אני לא מוותרת על עצמי, על מי שאני, על הרצונות והחלומות שלי ואני מצליחה ליהנות מכל העולמות. אני אמא, בת זוג ובת מאושרת.

עוד דוגמה מתוך רשימת המטרות שלי: אנחנו חיים באושר בבית חלומותינו שהצלחנו לקנות עם החסכונות שלנו בעבודה קשה.

הבנת את הוויב?תכנון היום המושלם

תכנני יום אחד בשנה שבו תעשי את כללללל הדברים שאת הכי אוהבת לעשות ושתרצי לחוות במהלך השנה עם האנשים שאת הכי אוהבת, כמו: יום ההולדת שלך / חג / היום המושלם של בן הזוג שלך (למה שלא תחגוג גם את שלך וגם את שלו? 😁 / היום המושלם של הילדים / החופשה השנתית המושלמת וכו'…

הדגש הוא לתכנן יום בו תצרי במכוון זיכרונות וחוויות שתרצי לחוות בשנה הקרובה ולא להתרכז רק בהשלמת משימות והשגת מטרות.עדר סוסים פראיים על חוף הים - הצבת מטרות ותכנון שנת 2021 | The Glow Getter
מתי בפעם האחרונה ישבת וכתבת איך את רוצה שהחיים שלך יראו, בעוד 5 שנים מהיום?


תכנון ותזמון

בשלב הזה את הולכת לכתוב מהם הצעדים והפעולות שאת צריכה לעשות כדי להשיג את המטרות, החלומות והחוויות שלך עוד השנה.

תכנון זמן וניהול אישי נכון זה נושא חשוב וקרוב לליבי, ואני אוהבת להתחיל בפירוק כל נקודה שכתבתי לרשימת פעולות שעליי לעשות כדי להשיג אותן, לתעדף ולחלק אותן למשימות רבעוניות ומשם אני מוציאה תתי משימות חודשיות, שבועיות ויומיות.

כשתסיימי, שבצי ביומן את המשימות ותתי המשימות לפי סדר פעולות הגיוני וקבעי לעצמך זמן מוגדר להשגתן.פעולה!

זה שתציבי מטרות ותחלמי חלומות זה מעולה, אבל כדי שבאמת תגשימי את עצמך את תהי חייבת לפעול. הגיוני, נכון?

עמדי בהבטחות שלך כלפי עצמך והתחילי לפעול כבר היום כדי להשיג את המטרות שלך! בנינו, אף אחד אחר לא יכול להגשים אותם עבורך וחוץ מזה, את כל כך שווה את המאמץ 😉 חשבי מה תוכלי לעשות כבר עכשיו כדי לקדם את אחת המטרות שלך?

אולי תצרי קשר עם המעצבת גרפית המוכשרת ההיא שנתקלת בה לפני שנה וחצי (אהממ..הייי! 😇), והבטחת לעצמך שאיתה את תדברי ברגע שתחליטי שאת מתחילה למתג את העסק החדש שאת רוצה לפתוח?

או שאולי תתחילי לברר לגבי תוכנית חיסכון מומלצת לחופשה המשפחתית הבאה שלך בחו"ל?

בני לעצמך מומנטום ופשוט תתניעי. אל תחכי. הכוח שלך הוא ב"עכשיו"!שמרי על מוטיבציה וצרי ויז'ן בורד ויזואלי

אחרי שאני סגורה ומוכנה לקראת השנה החדשה אני אוהבת לקנח את הטקס הנפלא הזה ביצירת  ויז'ן בורד ויזואלי, שזה בעצם לוח השראה שמורכב מתמונות שמשקפות את כל המטרות והחוויות שאני רוצה להשיג במהלך השנה. אני מדפיסה אותן, גוזרת ונועצת על לוח השעם שתלוי מעל המסך מחשב בפינת העבודה שלי וככה בכל יום המטרות שלי נמצאות לי מול העיניים ונותנות לי מוטיבציה לממש את החזון האישי שלי!בימים אלו אני עובדת על פוסט כייפי שיעלה בקרוב לבלוג שידריך אותך איך תוכלי ליצור ויז'ן בורד כזה בעצמך, שיעזור לך לשמור על מוטיבציה לעשייה במהלך השנה ולהשיג את כל המטרות שלך.הירשמי עכשיו לניוזלטר של The Glow Getter

ותהי הראשונה לקבל תוכן חדש ישירות למייל שלך!


הולכת על מים - הצבת מטרות ותכנון שנת 2021 | The Glow Getter
צרי לעצמך ויז'ן בורד ויזואלי עם תמונות שעושות לך את זה, כדי להישאר ממוקדת ומלאת מוטיבציה לאורך כל השנה. זה יעור לך להשיג את המטרות שלך!


סיומה של שנה ותחילה של אחת חדשה היא תקופה מאוד מיוחדת ומעוררת השראה שכדאי לך לנצל לטובתך. זה זמן מעולה להסתכל על הדברים הטובים שקרו לך בשנה שחלפה וללמוד, להסיק מסקנות ולהתפתח דווקא מהמקומות שבהם היה לך קשה ולהבין איך את רוצה שהדברים יראו ויתנהלו בעתיד הממש קרוב שלך. השקיעי את הזמן הזה בעצמך, בחלומות ובמטרות שלך וביצירת חוויות חדשות ומסעירות לקראת השנה החדשה!אשמח שתכתבי לי בתגובות על מטרה או חוויה אחת שתרצי להשיג השנה.בהצלחה,
ליאור

שתפי את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

16 תגובות

 1. מהממת!! כבר שיתפתי אותך באינסטגרם, אבל הפוסט הזה מושלם אז הייתי חייבת להגיב חחח

 2. את נותנת כוח ליישם את המחשבות לכדי פעולות וזה ממש עשה לי סדר בראש! תודה ענקית על הטיפים♥️

 3. מעורר השראה! במיוחד בימים אלה שיש לנו זמן לשבת מול דף לבן ולכתוב לעצמנו את הפרק הבא שיתחיל אחרי שייגמר הסגר הנוכחי 🙂

 4. רעיונות נהדרים! הכי בא לי כרגע, בבידוד, לתכנן את היום המושלם 😂

 5. גיליתי שויז'ן בורד זה אחד הדברים החשובים בתהליך. כשיש לך מול העיניים את החלומות והשאיפות שלך, קל מאוד לתרגם את זה למעשים.
  מחכה להדרכה שלך.
  פוסט מצויין

  1. תודה יקירתי, מסכימה לגמריי! זה גם דיי כיף להכין אותו 😉

   ממש בקרוב אעלה לבלוג את המדריך שלי להכנת ויז'ן בורד, שווה לעקוב ✌️

 6. מטרה – לייצר הכנסה מהעסק שעומד להיפתח בשבוע הקרוב בהיקף חצי משרה.
  חוויה – לטוס לחו"ל עם בן הזוג שלי אחרי שהקורונה ביטלה לנו פעמיים את הטיסה.

  פוסט מהמם ו-מה זה התמונות המושלמות האלה?!

  1. אהובה, בהצלחה! נשמע בר השגה לגמריי
   וכמו שכבר הספקתי להכיר אותך – את ממש לא מבזבזת זמן ועטה קדימה!

   מקווה שנבקר בחו"ל ממש בקרוב, כי זה באמת כבר מוגזם 😂😂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *